Firma Ekle Ücretsiz Firma Rehberi

Tekfen Holding SOCAR ile işbirliğini üretim tesislerine taşıyor

Tekfen Holding, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR)’ın yatırımlarının gerçekleştirilmesinde uzun yıllardır verdiği müteahhitlik hizmetlerini şimdi üretim tesislerinde işbirliğine taşıyor. Holding iştiraklerinden Tekfen İnşaat bir yandan kendi adıyla bir yandan da […]

Tekfen Holding, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR)’ın yatırımlarının gerçekleştirilmesinde uzun yıllardır verdiği müteahhitlik hizmetlerini şimdi üretim tesislerinde işbirliğine taşıyor.

Tekfen Holding SOCAR ile işbirliğini üretim tesislerine taşıyor
Tekfen Holding SOCAR ile işbirliğini üretim tesislerine taşıyor

Holding iştiraklerinden Tekfen İnşaat bir yandan kendi adıyla bir yandan da SOCAR ile ortaklaşa kurduğu yerel şirketi Azfen ile birlikte SOCAR’ın önemli üst yapı, petrol ve gaz sanayi yatırımlarının yapımını üstlenmektedir.

Hafta içerisinde, mühendislik, tedarik ve anahtar teslim yapımı Tekfen İnşaat tarafından gerçekleştirilen Bakû Olimpiyat Stadı’nda oynanan UEFA Avrupa Ligi final maçı vesilesiyle, kalabalık bir heyet ile Bakû’da temaslarda bulunan Tekfen yönetimi, önümüzdeki dönemde SOCAR ile yeni bir statejik ortaklık için bir Mutabakat Zaptı imzalamıştır.

Mutabakat Zaptına konu olan işbirliği;

– üre ve amonyak üretecek yeni bir tesisin, Tekfen Taahhüt Grubu şirketleri tarafından anahtar teslim yapımı,
– tesiste üretilecek ürünlerin Toros Tarım’ın geniş bayi ağı kullanılarak Türkiye’de pazarlanması ve,
– Toros Tarım’ın Ar-Ge faaliyetleri çerçevesinde, katma değer yaratacak yeni ürünlerin geliştirilmesi ve bunların dünyanın farklı bölgelerinde pazarlanması gibi çok yönlü çalışmaları kapsamaktadır.

Mutabakat Zaptı ile günlük 2.000 ton üre ile 1.200 ton amonyak üretim kapasitesine sahip olacak tesiste, Tekfen Holding’in yatırımcı olarak da, çalışmalar sonucunda belirlenecek, bir paya sahip olması öngörülmektedir.

Yazı etiketi: ,

Kategori: İş Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Firma Ekle © 2021